O tarnobrzeskiej piłce, o koszykówce, a przede wszystkim tarnobrzeskim sporcie...
Blog > Komentarze do wpisu

BLAMAŻ W BEŁCHATOWIE I PRZEŁAMANIE Z GRYFEM - OCENY

Zdjęcie - Grzegorz Lipiec

Jeszcze tydzień temu w meczu z GKS-em Bełchatów piłkarze Siarki Tarnobrzeg zasługiwali głównie na oceny dopuszczające. W środę na szczęście niekorzystna sytuacja się odmieniła. Po trzech porażkach z rzędu podopieczni Włodzimierza Gąsiora nie tylko pokonali Gryf Wejherowo 3-1, ale także swoją postawą zapracowali na całkiem pozytywne noty.

OCENY ZA MECZ Z GRYFEM WEJHEROWO:

Karol Dybowski - 6,0 Jeden "pusty przelot" przy rzucie rożnym, dwie skuteczne interwencje po strzałach z dalszej odległości, przytomne wyjście poza pole karne, dzięki któremu skasował groźną akcję Gryfu przy stanie 0-0. Raz niepotrzebnie łapał uderzenie lecące poza światło bramki i wypuścił piłkę z rąk. Szkoda, że nie zachował czystego konta. Zabrakło kilku minut.

Jan Grzesik - 6,0 Solidny występ z drugą asystą w tym sezonie. Zszedł w końcówce z urazem.

Bartosz Walencik - 7,0 Bardzo dobre zawody Bartka. W defensywie niemal bezbłędny. W ofensywie jeden raz miał piłkę na nodze w polu karnym ale strzał z trudnej pozycji wylądował na bocznej siatce.

Radosław Sylwestrzak - 6,5 Bardzo chciał się zrehabilitować za słabiutki występ w Bełchatowie i mu się to udało. Ocena byłaby wyższa, gdyby nie dwa poważne błędy w pierwszej połowie. Za pierwszym razem źle wprowadził piłkę do środka pola i Gryf miał kontrę, za drugim razem nieumiejętnie obliczył lot piłki i pozwolił na strzał Michałowi Marczakowi.

Dawid Witkowski - 4,5 Zagrał przeciętnie, nie popełnił rażących błędów ale jego gra nie przypadła do gustu trenerowi Gąsiorowi, który nie pozwolił mu dograć do końca pierwszej połowy.

Konrad Stępień - 6,5 Rządził w środku pola. Zdarzały mu się złe zagrania, co jest normalne, zważywszy, że nie grał kilka miesięcy. Jednak więcej w jego grze było pozytywów. Strzelił gola z rzutu karnego, oddał też kapitalny strzał spoza pola karnego obroniony przez Lelenia.

Tomasz Przewoźnik - 5,5 Początek meczu miał bardzo dobry. Końcówka pierwszej odsłony solidna. Asekurował odpowiedzialnego za kreowanie gry Stępnia i czynił to bardzo skutecznie i umiejętnie. Nie wyszedł na drugą połowę bo narzekał na uraz.

Marcin Stefanik - 6,5 Zaczął nietypowo bo na pozycji "10", za plecami Ropskiego. Radził sobie nieźle, ale znacznie lepiej wypadł po przerwie, kiedy to biegał bliżej środkowej linii.

Michał Dawidowicz - 5,5 Dobry występ bez słabych momentów. Na plus dwie dobre centry. Po jednej z nich bliski strzelenia gola był Sylwestrzak.

Daniel Koczon - 8,0 Początek meczu miał taki sobie. Dużo było niedokładności i chaosu w jego poczynaniach. Z każdą minutą grał coraz lepiej. Wypracował karnego, strzelił gola, dograł jeszcze przynajmniej cztery takie piłki kolegom, że powinien mecz skończyć z dorobkiem przynajmniej trzech asyst.

Hubert Tomalski - 7,0

Ze względu na kłopoty zdrowotne zaczął mecz na ławce. Jego wejście ożywiło poczynania Siarki. Nie było dla niego straconych piłek. To on był bohaterem akcji, po której Siarka otrzymała rzut karny. W drugiej połowie szarpał kilka razy skrzydłem. Zaimponował jednak przede wszystkim kapitalną asystą przy golu Koczona.

Krzysztof Ropski - 4,5 Aktywny, waleczny. Starał się, był pod grą. Wreszcie doszedł do sytuacji strzeleckich z czym miał problem w ostatnich tygodniach. Wciąż jednak zawodzi pod bramką rywali. W środę miał dwie wyborne okazje, za pierwszym razem strzelił za słabo, za drugim wszystko zrobił dobrze, ale trafił w pozostawioną przez bramkarza nogę.

Michał Żebrakowski - 6,5 Wreszcie pozostawił po sobie dobre wrażenie. Strzelił ładnego gola, popracował przy stałych fragmentach gry w defensywie. Miał jeszcze dwie niezłe okazje strzeleckie.

Mateusz Wawrylak i Jakub Barteczko - grali zbyt krótko aby ich ocenić.

OCENY ZA MECZ Z GKS-EM BEŁCHATÓW:

Karol Dybowski - 4,0 Trudny mecz dla bramkarza. Był niemal cały mecz bez pracy. Gospodarze niby atakowali, ale albo strzelali niecelnie, albo ich akcje kończyły się daleko od bramki Siarki. W sumie w światło bramki bronionej przez Karola piłka leciała trzy razy. Za pierwszym razem tor lotu przeciął Sylwestrzak strzelając samobója, za drugim Bartosiak pokonał Dybowskiego strzałem z przewrotki, za trzecim skutecznie karnego wykonał Rachwał.

Jan Grzesik - 4,0 Solidny występ.

Bartosz Walencik - 4,0 Nie zawalił niczego, grał bardzo poprawnie.

Radosław Sylwestrzak - 1,5 Może śmiało sobie powiedzieć po sobotnim meczu: „Jak nie idzie – to nie idzie” W poprzednich spotkaniach jeden z najsolidniejszych zawodników Siarki – w sobotę za co się nie zabrał to kończyło się katastrofą. Strzelił samobója, za daleko był od Bartosiaka gdy ten składał się do przewrotki, zdaniem sędziego faulował w szesnastce rywala. Ale Radek to silny chłop, powinien po takim meczu się szybko pozbierać.

Dawid Witkowski - 4,0 Niezły występ, oddał dwa strzały – oba obronione przez bramkarza GKS z kłopotami.

Konrad Stępień - 4,5 Dopóki miał siły to próbował poukładać grę zespołu w środku pola. Po przerwie opadł z sił i został odesłany do szatni.

Mateusz Czyżycki - 4,0 Nieźle sobie radził na boisku, miał parę fajnych momentów. Niestety po przerwie przeszarżował z agresywną grą. Mając żółtą kartkę dwa razy ostro zaatakował rywali – za pierwszym razem mu się upiekło, za drugim już nie – zobaczył drugą żółtą kartkę i osłabił zespół.

Hubert Tomalski - 5,0 Najjaśniejsza postać w Siarce. Nie miał z kim grać tego dnia.

Michał Dawidowicz - 3,5 Zagrał na lewym skrzydle, miał dobrą okazję strzelecką jednak jego strzał trafił w obrońcę a dobitka minęła słupek.

Michał Żebrakowski - 2,0 Kompletnie bezproduktywny

Krzysztof Ropski - 2,0 Jak wyżej

Tomasz Przewoźnik - 3,5 Wszedł w trudnym momencie – przy stanie 0-2 i kiedy Siarka grała w „10”. Dużo biegał i walczył.

Mateusz Wawrylak - 3,5 Dostał ponad 20 minut od trenera. Oddał swój pierwszy (niecelny) strzał w sezonie.