Menu

SPORTOWY TARNOBRZEG

O tarnobrzeskiej piłce, o koszykówce, a przede wszystkim tarnobrzeskim sporcie...

PORA NA ZWYCIĘSTWO. SIARKA PODEJMUJE GRYF WEJHEROWO

dante1002

Niepowodzenia w lidze, kontuzje i fatalna atmosfera – tak wygląda dziś piłkarski krajobraz przy Alei Niepodległości 2. Na twarzach piłkarzy oraz kibiców tarnobrzeskiego klubu trudno szukać w ostatnich tygodniach zadowolenia i uśmiechu. Zespół, który przez ostatnie miesiące liczył się w walce o najwyższe cele znalazł się na zakręcie. Wyjść na prostą w końcówce sezonu pozwolić może komplet punktów w środowym spotkaniu z Gryfem Wejherowo.

Zero punktów w trzech ostatnich spotkaniach i żadnej bramki strzelonej. Tak fatalnej passy Siarka nie miała odkąd prowadzi ją Włodzimierz Gąsior (kwiecień 2015). Ostatnie wyniki z Olimpią Elbląg, Wartą Poznań oraz GKS-em Bełchatów sprawił, że ligowe notowania tarnobrzeskiej drużyny znacząco spadły. Dystans dzielący potencjalnych rywali od piątego miejsca, które obecnie zajmuje Siarka skrócił się do jednego dwóch-punktów.

O ile jesienią drużyna Włodzimierza Gąsiora zrobiła kolejny duży krok do przodu, to wiosną cofnęła się o dwa do tyłu. W sobotę Siarka pozbawiona brakiem kluczowych zawodników (brak Koczona i Stefanika) nie była w stanie przeciwstawić się drużynie z Bełchatowa. Kolejna dotkliwa porażka 0-3 nie wywołała jednak nerwowych ruchów w zespole. Czasu na rozpamiętywanie przegranej być nie mogło, bo w tym tygodniu rozgrywki ligowe nieco podkręcą swoje tempo. 

Aby zachować twarz i obecną lokatę Siarka potrzebuje przede wszystkim domowych zwycięstw. Kalendarz rozgrywek ułożył się tak, że szansą na odbudowanie zaufania wśród tarnobrzeskiej publiczności będzie dzisiejsze spotkanie z Gryfem Wejherowo. Gospodarze do tego meczu przystąpią osłabieni brakiem Marcina Stromeckiego oraz Konrada Zaradnego, który wciąż leczą urazy. Nadmiar żółtych kartek będzie musiał odcierpieć Mateusz Czyżycki. Dobrą wiadomością dla trenera Gąsiora  na pewno jest fakt, że do gry wracają nieobecni w Bełchatowie Koczon oraz Stefanik. Początek meczu o godz. 17. 

LICZBY:

2 - byłych zawodników Siarki obecnie reprezentuje barwy Gryfa. W Tarnobrzegu na boisku zobaczymy tylko Roberta Chwastka. Łukasz Nadolski opuści spotkanie z Siarką z powodu nadmiaru żółtych kartek.

25 - tyle dni na ligowe zwycięstwo czeka Siarka Tarnobrzeg. 

50 - tyle goli stracił w tym sezonie Gryf Wejherowo - najwięcej w lidze. 

FAKTY:

Środowe spotkanie Siarki z będzie czwartym spotkaniem obu drużyn. Bilans - 1 wygrana Siarki (2:1), jeden remis (2:2) oraz jedna porażka (0:2).

Trzy mecze bez zdobytego gola po raz ostatni Siarce przytrafiły się w sezonie 2012/2013. 

Cztery razy mecz z udziałem Siarki sędziował Robert Marciniak i ani razu jego obecność nie przyniosła szczęścia tarnobrzeskiej drużynie (2 porażki i 1 remis). Może tym razem będzie inaczej?

Hubert Mikusiński

© SPORTOWY TARNOBRZEG
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci