O tarnobrzeskiej piłce, o koszykówce, a przede wszystkim tarnobrzeskim sporcie...
RSS
wtorek, 10 stycznia 2017

Zdjęcie - Grzegorz Lipiec

Piłkarzom Siarki w poniedziałek skończyły się urlopy. Zawodnicy Włodzimierza Gąsiora wypoczęci wrócili do Tarnobrzega, gdzie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W pierwszych tegorocznych zajęciach udział wzięło 24 zawodników. Wśród nich zabrakło Daniela Koczona oraz Bartosza Walencika.

Z lekkim opóźnieniem rozpoczął się pierwszy trening Siarki w 2017 roku. Ćwiczenia, które pierwotnie miały odbywać się na tarnobrzeskim Euroboisku zostały przeniesione na zaśnieżony Orlik. Mimo niełatwych warunków do gry humory w drużynie dopisywały. Z zespołem trenował już Marcin Stromecki, który w poprzednim tygodniu przechodził testy w I ligowym Stomilu Olsztyn. Trener Włodzimierz Gąsior do dyspozycji na poniedziałkowych zajęciach miał również siedmiu juniorów tarnobrzeskiego klubu.

Na pierwszym treningu z zespołem zabrakło jedynie Daniela Koczona, który z powodu choroby do drużyny dołączy w środę lub w czwartek oraz Bartosza Walencik, którym obecnie przebywa na 10 dniowych testach w słowackiej Żylinie (lider rozgrywek). – Jeśli otworzy się szansa, to nikt nie będzie stawiał tutaj przeszkód, choć nie ukrywam, że dla mnie byłaby to olbrzymia strata. Tym bardziej, że Konrad Stępień nie jest w pełni sprawny do gry – przyznał Włodzimierz Gąsior. Oprócz dwóch podstawowych zawodników Siarki w poniedziałek nieobecny był również Kamil Lewandowski. Młody pomocnik najprawdopodobniej nie będzie  reprezentował już tarnobrzeskiego klubu. 

Od przyszłego tygodnia zawodnicy Siarki Tarnobrzeg będą trenować dwa razy dziennie. Na pierwszy sparing podopieczni Włodzimierza Gąsiora wyjdą 21 stycznia z Avią Świdnik. Planowany dzień wcześniej mecz kontrolny z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza nie dojdzie do skutku. Później tarnobrzeski zespół zmierzy się z Hetmanem Zamość (28 stycznia), Wisłą Puławy (1 lutego), Puszczą Niepołomice (4 lutego), Stalą Rzeszów i Izolatorem Boguchwała (11 lutego), Koroną Kielce i Resovią Rzeszów (18 lutego) oraz Motorem Lublin (25 lutego). – Te sparingi są na tyle dobrane dobrze, że chcemy aby ta nasza młodzież miała okazję do przetestowania się i wykorzystania szansy pod kątem gry w pierwszym zespole – komentował szkoleniowiec zespołu. Rozgrywki ligowe Siarka wznowi na samym początku marca meczem w Katowicach z Rozwojem.

Hubert Mikusiński

20:06, dante1002
Link Dodaj komentarz »